Megvédeni az epét szerkesztése

Innen: Hogyankell.hu

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell megvédeni az epét? ==
 
== Hogyan kell megvédeni az epét? ==
  
[[Fájl:epe_megvedeni.jpg|right|300 px]]Az epe apró, hüvelykujj méretű, körte alakú szerv, amely a máj alatt helyezkedik el és szorosan együttműködik vele. A májban naponta friss epe termelődik, amely az epehólyagban gyűlik össze, és ott tárolódik. Az epében szervetlen anyagok, természetes hormonok és szteroidok vannak. Az epe egyrészt az általa tartalmazott sók révén a zsírban oldódó vitaminok felszívódását segíti, másrészt kiváló hashajtó, ezzel biztosítja a belek tápláléktovábbító mozgását. Ha az eperaktár nem ürül rendszeresen, akkor a felgyülemlett epe besűrűsödik, majd kristályok keletkeznek benne, melyek csomókat alkotnak és kialakul az epekő. Még rosszabb a helyzet, ha egy komoly epegörcs vagy epekőbetegség következtében az epehólyag eltávolításra kerül! A fő epevezetéken van egy lakat, „szezám”, ami csak akkor nyílik ki, ha hír érkezik az agyba az érkező táplálékról. Amikor befejeztük az evést, a „szezám” bezárul, hogy ne veszítsünk feleslegesen egy csepp epefolyadékot sem. Epehólyag hiányában a „szezám” nem az étel bevitelekor nyílik ki, hanem amikor az epevezetékek nem bírják már a nyomásfelesleget. Az epe tehát olyankor kerülhet a vékonybélbe, hasnyálmirigybe, amikor nincs mit lebontania, így patkóbél-gyulladást, hasnyálmirigy-gyulladást okozhat. A cikkben megfogalmazott tanácsok megfogadásával és betartásával azonban javíthatunk epénk működésén, és elkerülhetjük az epehólyag eltávolítását.
+
[[Fájl:epe_megvedeni.jpg|right|280 px]]Az epe apró, hüvelykujj méretű, körte alakú szerv, amely a máj alatt helyezkedik el és szorosan együttműködik vele. A májban naponta friss epe termelődik, amely az epehólyagban gyűlik össze, és ott tárolódik. Az epében szervetlen anyagok, természetes hormonok és szteroidok vannak. Az epe egyrészt az általa tartalmazott sók révén a zsírban oldódó vitaminok felszívódását segíti, másrészt kiváló hashajtó, ezzel biztosítja a belek tápláléktovábbító mozgását. Ha az eperaktár nem ürül rendszeresen, akkor a felgyülemlett epe besűrűsödik, majd kristályok keletkeznek benne, melyek csomókat alkotnak és kialakul az epekő. Még rosszabb a helyzet, ha egy komoly epegörcs vagy epekőbetegség következtében az epehólyag eltávolításra kerül! A fő epevezetéken van egy lakat, „szezám”, ami csak akkor nyílik ki, ha hír érkezik az agyba az érkező táplálékról. Amikor befejeztük az evést, a „szezám” bezárul, hogy ne veszítsünk feleslegesen egy csepp epefolyadékot sem. Epehólyag hiányában a „szezám” nem az étel bevitelekor nyílik ki, hanem amikor az epevezetékek nem bírják már a nyomásfelesleget. Az epe tehát olyankor kerülhet a vékonybélbe, hasnyálmirigybe, amikor nincs mit lebontania, így patkóbél-gyulladást, hasnyálmirigy-gyulladást okozhat. A cikkben megfogalmazott tanácsok megfogadásával és betartásával azonban javíthatunk epénk működésén, és elkerülhetjük az epehólyag eltávolítását.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
32. sor: 32. sor:
  
 
*[http://www.meggyogyulsz.com/ A Medbiotech Diagnosztika honlapja]
 
*[http://www.meggyogyulsz.com/ A Medbiotech Diagnosztika honlapja]
 
[[Kategória:Egészség]]
 

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)
A lap eredeti címe: „https://hogyankell.hu/Megvédeni_az_epét