Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Gólyalábazni

88 bájt hozzáadva, 2011. szeptember 8., 15:16
Kapcsolódó videók
# '''Válasszunk gólyalábat!''' A három legelterjedtebb típus az alábbi:
#* [[Fájl:talpas_golyalab.jpg|right]]A talpas gólyalábakat a legkönnyebb használni, manapság például szobafestők is alkalmazzák. Azonban elég drága, a nagy láb miatt a kosztümök fajtája jelentősen korlátozott, és általában elég zajos is. Profi gólyalábasok általában zsonglőrködés, élőszobor fellépések vagy nagy, nehéz kosztümök esetében használják.#* [[Fájl:hagyomanyos_golyalab.jpg]]A hagyományos, „botvégű” gólyalábbal jóval nehezebb megtanulni járni, azonban jóval kecsesebb mozgást tesz lehetővé. Általában fából vagy alumíniumból készítik. A cipőt tépőzárral vagy egyéb kötöző alkalmatossággal lehet rögzíteni, de rá is lehet csavarozni a gólyalábra. Utóbbi biztonságosabb és jobban tart, ami fontos, mivel a lényeg, hogy minél kevésbé mozogjon a gólyalábtól külön a lábunk. Minél magasabb a gólyaláb, annál látványosabb, s annál nehezebb vele megtanulni járni.#* [[Fájl:ugro_golyalab.jpg|right]]A powerised, rugós gólyalábak nagyjából olyanok, mintha egy trambulint kötöznél a lábfejedre. Előnye, hogy ezzel magasra tudsz ugrani, illetve gyorsan haladni. Ehhez persze némi gyakorlásra van szükség. Az akrobatikus képességek elsajátításához pedig sok gyakorlásra van szükség.
# '''Kérjük meg valakit, hogy segítsen!''' A legjobb persze, ha találunk egy gólyalábast, aki segít tanulni, de ez általában ritka. Azonban könnyen magunktól is megtanulhatunk, fontos azonban, hogy a kezdetekben legyen veled valaki, aki segíteni tud a tanulás vagy baj esetén.
# '''Találjunk egy helyszínt!''' Gyakorolni tudsz például egy tornaterem bordásfala mellett (ha elég magas), egy kosárlabdapályánál a védőkerítés mellett (ha a talaj erre megfelelő) vagy ha két fa vagy lámpaoszlop közé ki tudsz feszíteni egy erős kötelet. Az első két megoldás a legfelelőbb, mert ezekbe könnyen bele tudsz kapaszkodni, ha megbillennél, a kötél azonban kilenghet, így nehezebben tartod meg vele magad. Fontos, hogy legyen egy magas hely (pl. egy kocsi teteje), ahova le tudsz ülni. Ha valamivel magasabb, mint a gólyaláb, akkor könnyebben fel tudsz állni a barátod segítségével, aki közben húzhat.
* Nagyon változó, hogy ki mennyi idő alatt tanul meg gólyalábazni. Ez függ az illető bátorságától, egyensúlyérzékétől, teherbírásától (az elején általában 20 perc alatt kidől mindenki), a gólyaláb típusától, magasságától stb. Nagyon fontos, hogy jól van-e beállítva a gólyaláb, vagyis hogy jó helyen van-e cipő (illetve elég stabilan van-e rögzítve), ugyanis ez is megnehezítheti a járás elsajátítását. Ha nagyon nem érzed jónak, esetleg fáj is a lábad, ahogy rálépsz, próbáld meg arrébb helyezni a cipőt. Általában a cipőt úgy rögzítjük a tartó részre, hogy a lábfej első része egy nagyon picit kifelé áll.
* Ha teheted, gyakorolj homokban is. Ez például segít abban, hogy elég magasra emeld a lábad, ugyanakkor kevésbé ütöd meg magad, ha elesel.
* Egy idő után rá fogsz jönni, hogy mindig lesz olyan, hogy kissé megbillensz vagy megbotlasz, ekkor azonban nem törvényszerű, hogy el is fogsz esni. Ilyenkor kicsit ki kell lépni előre az egyik lábaddal, de a sok gyakorlás során erre majd amúgy is ráérzel.
== Amire szükséged lehet ==
Egy kis motiváció:
<youtube>KZG-s50YXcY&feature=related</youtube>
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
emailconfirmed
3 341
szerkesztés