„Cikkek:Tudta - e A magas vérnyomás és a stressz kéz a kézben járnak” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

a („Cikkek:Tudta - e A magas vérnyomás és a stressz kéz a kézben járnak” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
 
(Nincs különbség)

A lap jelenlegi, 2024. március 1., 09:31-kori változata

Tudta-e? A magas vérnyomás és a stressz kéz a kézben járnak

Https-www.myrobalanmed.com - 2024 február - Cikk2.png

Napjaink felgyorsult társadalmában a stressz mindenkit érint valamilyen szinten, emellett a magas vérnyomás lassan népbetegséggé válik.

Bár próbálhatjuk magunkat abba a tévhitbe ringatni, hogy e kettő közt nincs összefüggés, ugyanakkor a struccpolitika helyett ideje szembenézni az igazsággal: nagyon is szoros kapcsolat áll fenn köztük.

Amikor a stressz ellenséggé válik…

Igaz, hogy manapság egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a természetes stresszoldó módszerek, ám arról sokan megfeledkeznek, hogy a stressz maga egy természetes élettani folyamat, ami indokolt esetben nagyon is hasznos.

Ha ugyanis valódi vészhelyzet áll fenn, akkor a szervezetünk ebben a felfokozott állapotában sokkal éberebb, rövidebb a reakcióideje, ami lehetővé teszi a veszély elhárítását. Amint pedig a vész elhárul, a test visszakerül nyugalmi állapotba. Ez tehát az ideális eset.

Ám manapság sajnos a feszültség akkor is jellemző ránk, amikor valójában semmi sem fenyegeti az életünket (ilyen lehet például egy stresszes munkahely), a szervezetünk mégis tartósan készenléti állapotban van, ami pedig rengeteg káros hatással jár.

Mi köze mindennek a vérnyomáshoz?

Amikor stresszelünk, a szívünk gyorsabban ver, a pulzus szaporábbá válik, kapkodni kezdjük a levegőt, emellett a vérnyomás is emelkedik. Persze amint megnyugszunk, mindez helyreáll, ám aki gyakran kerül stresszes állapotba, annál ez nem történik meg, emiatt a vérnyomás is tartósan a normál érték felett marad.

A szomorú pedig az, hogy az emberek többsége ennek valamilyen szinten a tudatában is van, hiszen számos olyan szófordulat kering a köztudatban, mint például a “megint olyan ideges vagyok, hogy biztos kétszáz a vérnyomásom” és ehhez hasonlók.

Ám felmerül a kérdés, hogy akkor miért nem foglalkoznak vajon a problémával? Nem tudják, hogy a krónikus magas vérnyomás micsoda károkat tud okozni a szervezetben?

Hisz a hipertónia árt a szívnek, az ereknek, így drasztikusan megnő a kardiovaszkuláris betegségeknek, az érelmeszesedésnek és a stroke-nak a kockázata is.

Mindemellett a vérnyomás szabályozásában jóformán az egész test részt vesz, ezért ha (akár a stressz miatt) némely szervünk nem megfelelően funkcionál, akkor az a vérnyomásra is hatással van.

Mit lehet tenni?

A fentiek tükrében a megoldás kézenfekvő: a stressz csökkentésére kell helyezni a hangsúlyt, így a vérnyomás is normalizálódik. Sajnos a nyugati orvoslás még mindig a gyógyszeres kezelést szorgalmazza, holott ezek a pirulák csak annyit tesznek, hogy mesterségesen alacsonyan tartják a vérnyomást, de magát a probléma gyökerét nem szüntetik meg.

Ha már mindenképp szükség van valamilyen szerre, akkor az lehetőleg olyan gyógynövényes készítmény legyen, mint amilyenek a Myrobalan oldalán is kaphatók, és amiknek nincsenek káros mellékhatásai. Ám a fő cél a nyugodt tudatállapot elérése és megtartása.

Erre szintén vannak hatásos gyógynövények, de a legfőbb teendő az életmódbeli tényezők megváltoztatása, a stresszt okozó faktorok kiiktatása.