Edzésprogramot összeállítani szerkesztése

Innen: Hogyankell.hu

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
== Hogyan kell edzésprogramot összeállítani? ==
+
== Hogyan kell Edzésprogramot összeállítani? ==
  
[[Fájl:fitness-calendar-template-55.jpg|right|250px]]
+
[[Fájl:wom.jpg|right|250px]] Ide jön a bevezető.
  
 
Sokféle edzésprogram létezik – lényegében minden sportág űzése során egy bizonyos szint eléréséhez egy meghatározott terv, program szükséges. A cikkben a konditermi edzésprogrammal fogok foglalkozni.
 
Sokféle edzésprogram létezik – lényegében minden sportág űzése során egy bizonyos szint eléréséhez egy meghatározott terv, program szükséges. A cikkben a konditermi edzésprogrammal fogok foglalkozni.
  
Ha kiválasztottuk a megfelelő [http://hogyankell.hu/Edz%C5%91termet_v%C3%A1lasztani], edzőtermet ahol sportolni fogunk, akkor már nincs más hátra, mint elkezdeni rendszeresen edzeni. A kitartó mozgás mellett épp úgy fontos a megfelelő technika és a rendszeresség. A különféle izomcsoportjaink eltérő módon reagálnak a megterhelésre. Van, akinek a karja erősebb, valakinek a lába vagy a hát izma. Ettől függetlenül az arányosság végett rendszeresen megadott ismétlésszámokkal kell minden izomcsoportra és típusra dolgozni. Az edzésterv egy nagyon jó igazodási pontot és keret ad edzéseinknek. Fontos, hogy edzéstervünk során a fokozatosság elve érvényesüljön. Apróbb céloktól és mennyiségektől a nagyobbak felé haladjunk. Ez idő alatt az erőnlétünk is fejlődni fog, ami elősegíti a hatékony és örömteli testmozgást. Először egy kezdő, alapozó edzéstervvel kezdjünk hozzá a sportolásnak, hogy később stabil alapokkal foghassunk hozzá a keményebb edzéseknek.
+
Ha kiválasztottuk a megfelelő [http://hogyankell.hu/Edz%C5%91termet_v%C3%A1lasztaniedzőtermet], ahol sportolni fogunk, akkor már nincs más hátra, mint elkezdeni rendszeresen edzeni. A kitartó mozgás mellett épp úgy fontos a megfelelő technika és a rendszeresség. A különféle izomcsoportjaink eltérő módon reagálnak a megterhelésre. Van, akinek a karja erősebb, valakinek a lába vagy a hát izma. Ettől függetlenül az arányosság végett rendszeresen megadott ismétlésszámokkal kell minden izomcsoportra és típusra dolgozni. Az edzésterv egy nagyon jó igazodási pontot és keret ad edzéseinknek. Fontos, hogy edzéstervünk során a fokozatosság elve érvényesüljön. Apróbb céloktól és mennyiségektől a nagyobbak felé haladjunk. Ez idő alatt az erőnlétünk is fejlődni fog, ami elősegíti a hatékony és örömteli testmozgást. Először egy kezdő, alapozó edzéstervvel kezdjünk hozzá a sportolásnak, hogy később stabil alapokkal foghassunk hozzá a keményebb edzéseknek.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
#Informálódjunk szakirodalmakból vagy kérjük ki személyi edző tanácsát is mielőtt kialakítanánk saját edzés tervünket.
+
# Informálódjunk szakirodalmakból vagy kérjük ki személyi edző tanácsát is mielőtt kialakítanánk saját edzés tervünket.
#Ha bármiféle betegségünk, gerincferdülésünk vagy akár asztmánk volt vagy van, mielőbb kérjük ki orvos véleményét a folyamatos edzés megkezdése előtt.
+
 
#Heti 3, esetleg 4 napra elosztva írjuk meg az edzéstervünket.
+
# Ha bármiféle betegségünk, gerincferdülésünk vagy akár asztmánk volt vagy van, mielőbb kérjük ki orvos véleményét a folyamatos edzés megkezdése előtt.
#Kezdjünk bele a sportolásba. Mindig igyekezzünk maximálisan betartani az előírt gyakorlatokat.
+
 
 +
# Heti 3, esetleg 4 napra elosztva írjuk meg az edzéstervünket.
 +
 
 +
# Kezdjünk bele a sportolásba. Mindig igyekezzünk maximálisan betartani az előírt gyakorlatokat.
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
41. sor: 44. sor:
  
 
* Saját tapasztalat alapján.
 
* Saját tapasztalat alapján.
 
[[Kategória:Sport-fitnesz]]
 

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)