Cikkek:Utólag szerelhető, állítható, átfogó tokok és a hozzájuk illő beltéri ajtók

Innen: Hogyankell.hu


Utólag szerelhető, állítható, átfogó tokok és a hozzájuk illő beltéri ajtók

Https- ajtohaz.hu - 2022 március - Cikk4.jpeg

Miért fontos, hogy egy beltéri ajtó utólag legyen beszerelhető? A mai modern nyílászárók már igazán innovatív technológiai megoldásokkal rendelkeznek, ennek köszönhetően számos olyan előny birtokába kerülhetünk a használatuk révén, amelyek régebben kevéssé voltak jellemzőek.

Előre vagy utólag?

Ha már festetted ki az otthonodat, ha végeztél vagy végeztettél kőműves munkálatokat egy olyan épületben, ahol már voltak nyílászárók, sőt, esetleg bútorok is, akkor lehetőséged volt megfigyelni, hogy az ilyen típusú munkálatok elég nagy és nagyon finom szemcsézettségű porral járnak, amit a munka végeztével igen nehezen, kizárólag sokszori újra takarítás mellett lehet csak tökéletesen eltüntetni.

Amikor egy beltéri ajtó utólag kerül a helyére, akkor már ezeknek a munkafolyamatoknak mind vége van, ezért az ajtó biztosan nem válik azonnal egy újonnan is tisztítandó felületté.

Az utólagos beépítéssel azt is elérhetjük, hogy a kisebb egyenetlenségeket elrejthessük az adott felületen, miközben az utólag szerelhető, állítható és átfogó tok kiváló megoldással szolgál a beltéri ajtók rögzítésére, és kifejezetten esztétikus megoldást is garantál. Az Ajtóház legnépszerűbb beltéri ajtajait utólagos beépítési lehetőséggel vásárolhatod meg, sőt, ha szeretnéd, az ajtó szakszerű beszerelésére is van lehetőség.

Mit jelent ez a három fő tulajdonság a tokok esetében?

Ezek a tokok tehát utólag szerelhetőek, ami egészen pontosan azt jelenti, hogy a már elkészült, lecsempézett, illetve lefestett falra kerülnek rá. Mivel ez a művelet már semmilyen extra zajt és koszt vagy port nem hoz magával, ezért akár akkor is elvégezhető, amikor a család már az ingatlanban lakik.

Az az egy biztos, hogy mindig ez a típus lesz a legtökéletesebb választás! Nézzük, milyen tulajdonságokkal rendelkezik még!

Az ajtó tokja mindig átfog valamit! Ha nem áll rendelkezésre megfelelő felület, akkor gipszkartonból érdemes létrehozni egyet, illetve akár Ytong is alkalmas lehet erre a feladatra. Ideális esetben maguk a tokok is állíthatóak még, így valóban az aktuális méretekhez igazíthatjuk azokat.

A tokoknak ugyanakkor van egy úgynevezett névleges méretük is, ami afféle megközelítőleges méretet jelöl csupán, hiszen ettől akár 10 - 15 mm-re is átállíthatjuk. Ez kifejezetten fontos olyankor, ha például a falfelület nem teljesen egyenes, illetve a csempe vastagságában is jelentős különbségek vannak, amit okozhat úgyszintén az egyenetlen fal, de például a nem egyenletesen felvitt alapozóréteg is.

Hogyan válasszuk ki a tökéletes beltéri ajtót?

Amikor rá szeretnénk találni a lehető legtökéletesebb példányra, mindenféleképpen tekintsünk meg többféle ajtótípust! A beltéri ajtók ugyanis jelentős mértékben meghatározzák otthonunk enteriőrjét, így kifejezetten nagy hatással lesznek arra is, hogyan fogjuk majd érezni magunkat a saját lakásunkban!