Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Honlapfejlesztőt választani

28 bájt hozzáadva, 2015. február 2., 20:08
nincs szerkesztési összefoglaló
== Hogyan kell {{PAGENAME}}honlapfejlesztőt választani? == [[Fájl:Eger-eternia-honlapkeszites-referencia.png | 600px]]
Egy statisztika szerint az emberek 80%-a előbb a honlapját nézi meg egy cégnek, mielőtt felhívná telefonon. Vagyis üzleti szempontból kulcsfontosságú, milyen a honlapunk. Na de hogyan döntsük el, hogy kire bízzuk az elkészítését. Sajnos egy átlag vállalkozónak, cégnek nehéz eldöntenie, ki a jó és ki a rossz, hiszen ezen a téren gyakran megy a „parasztvakítás”. Összegyűjtöttem, mik azok a jelek, amik alapján egy átlagos technikai ismeretekkel rendelkező megbízó dönteni tud.
# '''Ne válassz olyat, aki nem ért meg.''' Nagyon fontos, hogy a honlap készítője értse, mivel foglalkozunk, mi a célunk a honlappal. Nem azt mondom, hogy egy virágküldéssel foglalkozó honlapot csak olyan honlapfejlesztő készíthet el, aki egyébként hobbi virágkötő. De legalább legyen meg benne az az igény, hogy megismerje, mivel foglalkozik a cég, ki a célközönség stb. Mert közel sem igaz, hogy egy honlap készítése szempontjából ez mellékes. Vajon ugyanolyan honlapot szeretne egy nyugdíjasokat megcélzó cég, mint az, aki a kütyük iránt érdeklődő fiatalokat szeretné elérni? Na ugye.
# '''Ne válassz olyat, akit nem értesz.''' Ne érezd rosszul magad, ha nem érted, amiről a webfejlesztő hadovál. Bizonyára a Te szakterületednek is megvannak a maga szakszavai, amit más nem ért. Mert ha mondjuk kertépítéssel foglalkozol, Te sem azzal mész oda az ügyfélhez, hogy abban a sarokban jól mutatna egy Taxus baccata. Mert a megbízó nem arra kíváncsi, beszélünk-e latinul, hanem arra, hogy egy tiszafa kerül a kertjébe. Tehát, ha egy fejlesztő csak „kockául” hadovál, hagyjuk. Ha viszont próbál érthetően beszélni, valamit viszont így sem értünk, kérdezzünk rá nyugodtan. Mert ha nem értjük, honnan tudhatnánk, hogy az készül, amit szeretnénk?!
# '''Kössetek olyan megállapodást, mely mindkét fél számára előnyös.''' Na itt lehet nagyon elcsúszni… Méghozzá azért, mert a honlapkészítés sem egy olyan konkrét dolog, hogy tudjuk, ennyibe kerül, s ezért ezt fogjuk kapni, még akkor sem, ha viszonylag jól fektettük le a paramétereket. Számos gyakorlat van, bármelyik működhet, s bármelyiken lehet is bukni – bár nem mindig a megbízónak…megbízónak... Mert szeretném azért azt is hangsúlyozni, hogy nem csak a megbízó bukhat. Mert tegyük fel, hogy a webfejlesztő mond egy árat. De az ügyfél már a fejlesztési időszakban ötször megváltoztatja a menüstruktúrát és kicserélteti az általa már egyszer jóváhagyott képeket. Na és néhány helyen meggondolta magát a szövegekkel kapcsolatban is… Na de nézzük csak! Szerződést nem árt írni, de az a tapasztalat, hogy ez sem feltétlenül segít. Panaszkodtak már nekem elégszer arra, hogy ott van a szerződés, de mióta kifizették a céget. A honlap áll, a megbízó bambán áll… Sokkal fontosabb biztosíték a pénzmozgás. Ha a megbízó előre fizet, az a honlapfejlesztőnek nagyon jó, de nem éppen motiváló. Ha a megbízó utólag fizet, az a megbízónak jó, a honlap készítője meg jó nagyot bukhat, ha az ügyfél úgy dönt, nem fizet. S persze nem biztos, hogy azért nem fizet, mert nem azt kapta, amit kért – s ez sem szép dolog. Célszerű inkább egy megbízható szakembert választani, s esetleg részletfizetésben megállapodni.
== Tippek ==
* [http://egerhonlapkeszites.hu/blog/hogyan-valasszunk-honlapkeszitot-honlapfejlesztot.html Cascara Honlapkészítés: Kivel készíttessek honlapot?]
 
[[Kategória:Internet]]
[[Kategória:Üzlet-jog]]
[[Kategória:Internet]]
[[Kategória:Üzlet-jog]]