Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Ergonomikus weboldalt készíteni

30 bájt hozzáadva, 2012. november 23., 08:14
Lépések
== Magyarcsajok.com Hogyan kell ergonomikus weboldalt készíteni? ==
[[Fájl:Weboldal.jpg|right]]A webergonómia kiemelten fontos egy honlapprojekt során. Hiába van fent ugyanis minden tartalom az oldalon, hiába jók a szövegek, ha a felhasználó nem érzi magát kényelmesen, tovább fog állni. Ahhoz, hogy a látogatóink jól érezzék magukat a weboldalunkon, be kell tartani néhány szabályt.
## Webmorzsa: Szintén összetettebb, legalább 3 mélységű oldalak esetében ajánlott. Megmutatja, hogy éppen hol jár a látogató a honlapon belül.
## Aktív menüpont jelölése: Fontos, hogy a menüben is jelezzük, hogy éppen melyik menüponton áll a látogató.
## Oldaltérkép: Amellett, hogy a felhasználóinkat is segíti, a keresőoptimalizálást is támogatja.1
# '''Használjunk egyértelmű elnevezéseket!''' Sokszor találkoztam olyan megoldással, hogy a kreativitás oltárán feláldozták az egyértelműséget. Pl. „Szolgáltatások” helyett az egyik weboldalon „Csipegess innen!” lett a menü elnevezése. Ebben az esetben félő, hogy sok látogató azért fogja elhagyni az oldalunkat, mert nem lesz türelme/ideje azon gondolkodni, hogy hol találja meg az adott vállalat szolgáltatásait.
# '''Használjuk ki a webes konvenciókat!''' A honlapokon számos olyan megoldás van, amelyek széles körben elterjedtek, és a látogatók dolgát is jelentősen megkönnyítik. Ilyen például, hogy a honlap felső bal sarkában található a cég logója, amelyre kattintva a nyitóoldalra jut vissza a látogató. De ilyenek a különböző ikonok, mint például a vásárlást jelző kosár vagy letöltésre utaló lefelé mutató nyíl. Ezeket az elemeket érdemes megtartani, hiszen jelentősen megkönnyítik a látogatók dolgát.
Névtelen felhasználó